Jesteś tutaj: Strona główna » Dla bezrobotnych i poszukujących pracy » Rejestracja przez Internet
Projekty EFS
Statystyki graficzne

Rejestracja przez Internet

     Od dnia 27 maja 2013 r. została udostępniona usługa elektronicznej rejestracji, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 listopada 2012r. w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy (Dz. U. 2012 r., poz. 1299).

     Usługa ta jest udostępniona w zakładce „E-Usługi” lub poprzez stronę www.praca.gov.pl

     Osoby zainteresowane nabyciem statusu bezrobotnego lub poszukującego pracy mają dwie możliwości i tak:

1) osoby nie posiadające kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub zaufanego profilu ePUAP mogą dokonać zgłoszenia do rejestracji wypełniając formularz elektroniczny, a dokumenty dostarczyć podczas wizyty w PUP. W systemie wyznaczony zostaje termin stawienia się, w którym należy zgłosić się do urzędu pracy z oryginałami dokumentów. Zgłoszenie przez internet nie jest rejestracją! W przypadku niestawienia się celem dokonania rejestracji wszystkie podane uprzednio dane osobowe zostają usunięte z systemu teleinformatycznego publicznych służb zatrudnienia,

2) osoby posiadające kwalifikowany podpis elektroniczny lub zaufany profil ePUAP mogą dokonać w pełni rejestracji poprzez system elektroniczny wypełniając odpowiednie formularze i dołączając skany wymaganych dokumentów. Wówczas dniem rejestracji jest data zarejestrowania się na stronie. Każdego obowiązuje jednak osobiste stawiennictwo w PUP w wyznaczonym terminie tj.:

- w ciągu 7 dni od dnia zarejestrowania (dotyczy osób z prawem do zasiłku),

- w ciągu 30 dni od dnia zarejestrowania (dotyczy osób bez prawa do zasiłku).

 

Strona dodana przez: Agencja Interaktywna Hulio (2012-09-11 08:29:12)
Zredagowana przez: Agnieszka Kirejczyk (2013-05-31 10:14:13)

Fotokod (QR Code) - zapisz adres strony w komórce

QR CODE Jeśli posiadasz w swoim telefonie aplikację odczytującą Fotokody (kody QR), możesz z łatwością zapisać adres do tej strony. Wystarczy uruchomić aplikację i nakierować aparat na ten kod, a adres strony zostanie wyświetlony w telefonie. Dzięki temu możesz błyskawicznie przesłać link znajomym przez wiadomość SMS, lub zapisać go w telefonie i odwiedzić ją później.

Adres: http://pupsokolka.pl/strona/rejestracja-przez-internet/47