Rozmowa o przyjęcie do pracy w mleczarni

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że wraz ze szklanką mleka, które pijemy z chęcią, ukrywa się sumienna i odpowiedzialna praca rzeszy pracowników. W mleczarni potrzebni są pracownicy na różnych stanowiskach. Jeśli interesuje cię praca w branży mleczarskiej możesz szukać pracy zarówno w biurze jak i hali produkcyjnej. Jeśli pracodawca zadzwonił do ciebie z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną, nie zmarnuj swojej szansy. Zapoznaj się z treścią poradnika, który dla ciebie przygotowaliśmy.  Dzięki niemu na pewno dobrze się przygotujesz i wszystko pójdzie po twojej myśli. Zaczynajmy.

Osobie kandydującej na stanowisko pracownika mleczarni bez względu na wybrany dział, niewątpliwie pracę ułatwi zainteresowanie i orientacja w procesie wytwarzania produktów nabiałowych. Jak w aplikacji na większość stanowisk, mile widziane jest udokumentowane doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku. Niezwykle ważne są praktyczne umiejętności oraz odpowiednio technologiczne podejście do wykonywanych obowiązków.

Do mleczarni bardzo często poszukiwani są pracownicy do dojenia krów i doglądania cieląt. Jeśli znasz języki obce koniecznie wspomnij o tym podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jest to szczególnie pomocne przy rekrutacji do firm zagranicznych. Być może dzięki temu, przedsiębiorstwo będzie mogło otworzyć swoje usługi dla zagranicznych klientów. Z racji tego, że w pracy będziesz miał styczność z żywnością, konieczne będzie bezproblemowe przejście badań SANEPiDowskich.

Rozmowa kwalifikacyjna jest ważnym etapem procesu rekrutacyjnego. Powinieneś się zaprezentować na niej od jak najlepszej strony.

  1. Przede wszystkim przybądź punktualnie a nawet kilka minut wcześniej dzięki czemu będziesz miał/miała chwilę aby uspokoić nerwy.  Zaprezentujesz się jako pracownik, któremu zależy na pracy i można na nim polegać.
  2. Zadbaj o schludny wygląd i czyste dłonie. Wielu rekruterów potrafi podjąć decyzję o wyborze kandydata w przeciągu kilku pierwszych minut. Nie pozwól więc sobie na niepotrzebne błędy, których nie nadgonisz w dalszej części interview.
  3.  Przy określaniu swoich mocnych stron połóż szczególny nacisk na ostrożność i odpowiedzialność w wykonywaniu powierzonych obowiązków. Powiedz, że przestrzeganie zasad BHP jest dla ciebie priorytetem i nie wyobrażasz sobie żadnych zaniedbań w tej kwestii.
  4. Przed rozmową z pracodawcą zbierz jak najwięcej informacji o firmie do której aplikujesz z różnych źródeł wiedzy. Dzięki temu dasz się poznać jako pracownik zainteresowany aktywnym udziałem w rozwoju usług i składu produktów wybranej mleczarni. Określisz  mocne i słabe strony ora pozycję przedsiębiorstwa na rynku.
  5.  Nie zapomnij przedstawić referencji z poprzednich miejsc pracy. Nawet jeśli pracowałeś w innej branży, każdy chętnie widzi w swoje załodze osoby punktualne, sumienne i szybko uczące się nowych rzeczy.

Skorzystaj z naszych porada zobaczysz, że interview pójdzie po twojej myśli.

Opublikowany przez Mariusz Bachrynowski

Mariusz Bachrynowski od lat zajmuje się rekrutacją dla firm z obszaru IT i nowych technologii. Absolwent socjologii na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym dzieli się na łamach serwisu pupstrzelin.pl